Jak stworzyć modną i funkcjonalną garderobę: Porady dotyczące organizacji i przechowywania ubrań

Dom i wnętrze

Planując stworzenie funkcjonalnej i modnej garderoby warto pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim należy zacząć od organizacji i przechowywania ubrań. Dzięki temu będziemy mieć wszystko pod kontrolą i łatwiej będzie nam wybierać codzienne stylizacje.

 1. Planując garderobę – zacznij od zrobienia porządku w szafie
  Jednym z kluczowych kroków w organizacji garderoby jest zrobienie porządku w szafie. Przede wszystkim warto usunąć rzeczy, które już nam się nie podobają, nie pasują lub są zniszczone. Stworzenie porządku w szafie będzie łatwiejsze, gdy oddzielisz rzeczy sezonowe od tych, które są przeznaczone na cały rok.

 2. Schowaj rzeczy, których nie nosisz na co dzień
  Kolejnym krokiem jest zorganizowanie przechowywania rzeczy, które już nie są w sezonie lub raczej nie są Ci potrzebne. W tym celu warto kupić specjalne pojemniki lub torby. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mieć więcej miejsca w szafie i łatwiej będzie Ci się odnaleźć.

 3. Podziel szafę na sekcje i kategorie
  Kolejnym krokiem jest podział szafy na sekcje i kategorie. Na przykład jedna sekcja może być przeznaczona na bluzy, inne na koszule czy spodnie. Dzięki temu zachowasz porządek i będziesz miała łatwiejszy dostęp do swojej garderoby.

 4. Przeznacz miejsce na bieliznę i dodatki
  Nie zapominaj także o przechowywaniu bielizny, skarpet i dodatków. Warto kupić specjalne koszyki lub pudełka, które pomogą Ci utrzymać w porządku te mniejsze elementy garderoby, które często są najbardziej irytujące w organizacji.

 5. Wykorzystaj przestrzeń na wieszaki
  Najlepiej przechowywać ubrania na wieszakach, które oszczędzają przestrzeń w szafie. Dlatego warto wykorzystać specjalne wieszaki, takie jak te do spodni czy na bluzki. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce i łatwiej będzie Ci się poruszać po swojej garderobie.

Warto pamiętać, że organizacja garderoby to proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Jednak dzięki temu będziesz miała łatwiejszy dostęp do swojej modnej i funkcjonalnej garderoby.