Kreatywne pomysły na dekorację stołu na różne okazje: Jak zachwycić gości swoją kreatywnością

Dom i wnętrze

Organizacja przyjęcia to bardzo ważne wydarzenie, które zawsze pozostaje w pamięci gości. Dobrze dobrana dekoracja stołu może odmienić jego wygląd i wprowadzić gości w odpowiedni nastrój. W dzisiejszych czasach, coraz więcej ludzi interesuje się aranżacją stołów, dlatego warto zadać sobie trud, aby dekoracje były zapadające w pamięć. W tym artykule przedstawimy kilka ciekawych pomysłów na dekoracje stołu, które z pewnością zachwycą Twoich gości swoją kreatywnością.

 1. Styl rustykalny w Twoim domu
  Jeśli planujesz organizację przyjęcia, które będzie odbywało się w rustykalnym stylu, to na pewno zainteresuje Cię ten pomysł. Należy pójść w kierunku stworzenia klimatu, który kojarzy się z wiejskimi klimatami, stylową koronką, drewnianymi talerzami oraz rustykalnymi świecznikami.

 2. Zrób to sam – dekoracja stołu z dodatkami
  Jeżeli interesuje Cię styl, który będzie bardziej indywidualny, to zdecyduj się na stworzenie własnych, oryginalnych dekoracji. Możesz wykonać je samodzielnie, przy użyciu różnorodnych elementów takich jak: kawałki tkanin, wstążki, kwiaty i wiele innych. W ten sposób, osiągniesz zaskakujący i ekstrawagancki wygląd stołu, który z pewnością zostanie zapamiętany.

 3. Styl glamour – szkło, złoto i błysk
  Jeśli chcesz wzbogacić gościnny stół o błysk glamour, to warto sięgnąć po szkło, złoto i eleganckie monogramy. Takie elementy przeniosą nas w świat elegancji, który z pewnością zachwyci Twoich gości.

 4. Kolorowe dodatki do jednolitej zastawy stołowej
  Często obowiązuje zasada, że jednolita zastawa stołowa wygląda bardzo elegancko. Jednak takie jednolite klimaty można przerwać za pomocą kolorowych dekoracji, takich jak: kwiaty, kokardki, białe i czerwone obrusy, które mogą wprowadzić przyjemną atmosferę.

 5. Styl boho – kwiatowe dodatki i klimatyczne świece
  Styl inspirowany boho to estetyka, która łączy w sobie różne style i klimaty, z różnych epok i krajów. Idealna jeżeli chcesz, aby Twoi goście czuli się swobodnie i w pełni zrelaksowani podczas przyjęcia. Elementy takie jak: kwiatowe dodatki, poduszki na krzesłach, a także szczupłe świeczniki, które sprawią, że stół będzie wyjątkowy.

Wnioski:

 • Staraj się, aby dekoracje były spójne i zachęcające do zabawy
 • Nie boj się kolorów i wzorów, ale pamiętaj o umiarze i spójności stołu
 • Pamiętaj, że oświetlenie odgrywa dużą rolę w dekoracji, dlatego warto zainwestować w ładne świece i lampki
 • Zachęcamy również do kreatywnego eksperymentowania. To właśnie dzięki temu będzie można stworzyć coś niebanalnego i zapadającego w pamięć.