Kolor roku w aranżacji wnętrz: Zainspiruj się najnowszymi trendami

Dom i wnętrze

KOLOR ROKU W ARANŻACJI WNĘTRZ: ZAINSPIRUJ SIĘ NAJNOWSZYMI TRENDAMI

Czy wiesz, który kolor został ogłoszony kolorem roku 2021? Jest to ciemna, intensywna odcień szarości nazwana Ultimate Gray oraz jasny, optymistyczny żółty o nazwie Illuminating. Połączenie tych dwóch kolorów ma przynosić nadzieję i odwagę. Jeśli chcesz zainspirować się najnowszymi trendami, postaw na te barwy w aranżacji swojego mieszkania.

KOLOR ROKU 2021

Tegoroczna para kolorów roku została wybrana przez Pantone Color Institute, która od ponad 20 lat ogłasza najmodniejsze barwy. Ultimate Gray i Illuminating mają nawiązywać do naturalnych elementów, takich jak skały i słońce, tworząc harmonijne połączenie.

JAK WPROWADZIĆ KOLORY DO WNĘTRZA?

  1. ŚCIANY – najprostszy sposób na włączenie kolorów do wnętrza to pomalowanie ścian. Możesz postawić na jeden kolor, połączyć ze sobą dwa kolory lub stworzyć gradient o różnych odcieniach Ultimate Gray i Illuminating.

  2. DODATKI – jeśli nie chcesz zmieniać koloru ścian, postaw na dodatki w wybranych kolorach. To mogą być poduszki, zasłony, dywaniki, obrazy czy wazony.

  3. MEBLE – meble są trudniejsze do zmiany, jednak możesz zdecydować się na ich renowację lub wymianę na modele w wybranych kolorach. Szary kanapa z żółtymi poduszkami na pewno ożywi Twoje wnętrze.

  4. AKCENTY – jeśli nie lubisz kolorowych wnętrz, zdecyduj się tylko na małe akcenty. To mogą być na przykład doniczki, dekoracyjne pudełka czy ramki na zdjęcia.

KOLOROWE WNĘTRZA – MODNY TREND

Kolorowe wnętrza to nie tylko trend na 2021 rok, ale również wyraz Twojego stylu i charakteru. Nie bój się eksperymentować z kolorami i tworzyć unikalne przestrzenie.

KOLOROWE KOMPOZYCJE

Jeśli wciąż obawiasz się wprowadzenia kolorów do swojego wnętrza, postaw na kompozycje kolorystyczne. Możesz skorzystać z dostępnych w internecie narzędzi do tworzenia kolorowych palet i dopasować je do swojego stylu.

Podsumowując, kolor roku 2021 to Ultimate Gray i Illuminating, które można skutecznie wykorzystać w aranżacji wnętrz. Nie bój się kolorów, ponieważ są one w stanie całkowicie odmienić Twoje wnętrze i stworzyć w nim przyjemną atmosferę. Postaw na ściany, dodatki, meble lub akcenty, a Twój dom nabierze zupełnie nowego charakteru.