Jak stworzyć relaksującą strefę spa w łazience: Odprężenie i regeneracja

Dom i wnętrze

Cieszysz się każdą chwilą spędzoną w spa, ale z braku czasu i pieniędzy nie możesz tam często się wybrać? Dobra wiadomość: możesz stworzyć własną relaksującą strefę spa w łazience! Dzięki niemu nawet po ciężkim dniu będziesz mógł odpocząć i zregenerować siły.

Planowanie i wybór elementów spa

Przed rozpoczęciem urządzania naszej łazienki od praktycznej strony musisz zrobić sobie plan. Spojrzenie na swoją łazienkę może dać nam kilka pomysłów, w jakie miejsce chcemy ją przerobić. Warto zastanowić się nad elementami, które chcemy dodać, jakie kolory będą dominować i jaki styl będzie nam odpowiadać. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie. W tym przypadku polecamy zainwestować w miękkie i delikatne światło o niskiej intensywności, które pozwoli nam na spokojne zrelaksowanie się.

Dodatki do łazienki spa

W najlepszych strefach spa, uwielbia się piękne i pachnące dodatki, które dodają charakteru i substancji. Bez wątpienia wyróżnią Twoją łazienkę, ale też będą doskonale wpływać na relaks i zregenerowanie sił. Oto kilka pomysłów na dodatki do łazienki spa:

  1. Eteryki i olejki eteryczne – mogą pomóc w zrelaksowaniu się, wprowadzą do naszej łazienki piękne zapachy, a także posłużą do pielęgnacji ciała.

  2. Świeczki – miłe światło oraz delikatne, pachnące świece mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Świece dobrej jakości to jedne z najważniejszych elementów w każdej strefie spa.

  3. Ręczniki – nie tylko przynoszą lepsze walory estetyczne, ale również stanowią dodatkowy element relaksacji. Wybraj takie z miękkiego i przyjemnego w dotyku frotte, a następnie po nałożeniu na siebie kremu lub maski do twarzy, zrób sobie chwile relaksu, otulony ciepłymi ręcznikami.

  4. Kwiaty – coś żywego, pięknego i naturalnego. Rośliny w słoikach, bukieciki kwiatów, jakie tylko sobie wymarzysz, nie tylko będą ładnie wyglądały, ale również sprawiały, że będziesz miał poczucie kontaktu z naturą.

  5. Muzyka – dźwięki wodospadu, ptaków lub relaksacyjnej muzyki wpływają na nas pozytywnie, zmniejszając nasze napięcie i stres. Możesz posłuchać muzyki przez głośniki lub słuchawki, np. podczas kąpieli w wannie, czy podczas codziennej pielęgnacji ciała.

Wykorzystaj przestrzeń jaką daje łazienka

Łazienka to przestrzeń, która nierzadko pozwala nam na realizację najskrytszych marzeń. Stwórz strefę spa, która spełni Twoje wymagania i pozwoli na zrelaksowanie się w każdej chwili. Łazienka to przestrzeń dla nas, a jej urządzenie powinno być dostosowane do naszych potrzeb. Zrób sobie miejsce dla tych elementów w łazience, dzięki którym poczujesz się zrelaksowany i odprężony:

  1. Wanna – to najważniejsza rzecz, jaką powinna mieć twoja strefa spa. Wybierz wannę wolnostojącą, na środku pokoju albo przy ścianie.

  2. Prysznic z deszczownicą – prysznic powinien być wygodny, przyjazny i z naturalnym zasilaniem w wodę. Zainstaluj deszczownicę, która przywoła do pamięci spacer w deszczu.

  3. Podłoga – wykorzystaj podłogę jako element dekoracyjny, z którego będziesz zadowolony, idąc po nim zaczniesz czuć się klimatyzowane.

  4. W łazience powinna być odpowiednia temperatura, to może pomóc w zrelaksowaniu się. Uruchom grzejnik podłogowy, co zapewni miękką, delikatną poduszkę przy nagrzanych płytkach.

Wnioski

Stworzenie w domu małego, własnego spa nie jest trudne i kosztowne. Wraz z kilkoma dodatkami, które wprowadzą do Twojej łazienki strefę SPA, bez trudu dzięki temu poczujesz się zrelaksowany i odprężony w każdej chwili. Zrelaksować się można dzięki kilku prostym trikom i zwykłym przedmiotom, które często posiadamy w domu. Odpocznij, zrelaksuj się i ciesz się swoją nową strefą SPA w łazience.