Styl loftowy: Surowość i industrialny charakter w aranżacji wnętrz

Dom i wnętrze

Styl loftowy: Surowość i industrialny charakter w aranżacji wnętrz

Loft to rodzaj mieszkania, które powstało w pobliżu fabryk i magazynów. Charaktetyzowały się one surowymi oraz przemysłowymi wnętrzami. Współcześnie, loftowy styl aranżacji wnętrz jest popularnym trendem, który przyciąga wielu miłośników wyjątkowej estetyki.

  1. Surowe i naturalne materiały

W stylu loftowym wykorzystywane są surowe, naturalne i industrialne materiały. Cegła, beton, płyty betonowe, drewno, stal, szkło, rdza i metal. Te materiały w połączeniu ze sobą tworzą charakterystyczny klimat, którym odzwierciedla przestrzeń fabryczną.

  1. Minimalizm i ekspozycja obiektów

Loft to styl, w którym mniej oznacza więcej. Minimalizm to podstawowy element aranżacji wnętrz loftowych. W takim stylu, nie ukrywamy ścian, instalacji, rurek oraz rur grzewczych. One stają się nieodzownymi elementami dekoracyjnymi i dodatkowo podkreślają przemysłowy charakter wnętrza.

  1. Kontrolowany bałagan

Loft to styl, który lubi bałagan, z tym że musimy kontrolować jego estetykę. Ten styl podpowiada, aby zredukować meble, ale zarazem ułatwia magiczne przechowywanie. Gdyż półki, regały i szafy są stworzone ze stali, drutu lub drewna, dzięki czemu zapewniają eleganckie miejsca do przechowywania, ale w taki sposób, aby nie naruszyć stylu całego pomieszczenia.

  1. Otwarte przestrzenie i wysokie sufity

Loft to jednak nie tylko surowe materiały i kontolowany bałagan, ale również duże otwarte przestrzenie i wysokie sufity. Niezwykle istotny jest rzut mieszkania, dla osiągnięcia skutecznej aranżacji wnętrza.

  1. Wnętrza loftowe inspirowane nowojorskimi loftami

Nowojorskie lofty to symbole stylu loftowego. To w niej rozpoczęła się rewolucja loftowa i to one stały się pierwszymi mieszkaniami tym typu. Z tego też względu wiele aranżacji wnętrz loftowych opiera się na stylistyce newyorckich loftów.

W końcu warto podkreślić, że styl loftowy to połączenie industrialnego charakteru z surowością naturalnych materiałów, tworząc niepowtarzalny klimat przestrzeni mieszkalnej. Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy cenią sobie oryginalne rozwiązania i nie boją się eksperymentować.