8 prostych porad dotyczących nawadniania trawnika, dzięki którym Twój ogród będzie wodoodporny

Dom i wnętrze

Wszyscy wiemy, że ogród jest jednym z najpiękniejszych miejsc do relaksu i zabawy. Woda, która pojawia się latem, wyschnie, gdy jesienią zacznie robić się zimno. Jest wiele powodów, dla których warto stosować systemy nawadniania trawników.

Pomagają nam uniknąć marnowania wody, oszczędzają energię i sprawiają, że nasz ogród jest zielony. Ale, istnieją pewne wspólne błędy, które ludzie robią podczas korzystania z zraszaczy trawnika. Tak więc, oto najczęstsze błędy, które ludzie popełniają podczas korzystania z zraszaczy trawnika.

Podlewanie w niewłaściwym czasie

Jest to jeden z najczęstszych błędów, które można znaleźć w całym świecie. Niektórzy ludzie będą podlewać swój trawnik rano, niektórzy będą podlewać go po południu, a niektórzy ludzie będą nawet podlewać swój trawnik w nocy. Ale jeśli nie znasz odpowiedniego czasu na podlewanie trawnika, to na pewno sprawi, że trawnik będzie suchy.

Niewłaściwy typ zraszacza

Istnieje wiele różnych typów zraszaczy, których można użyć do podlewania trawnika. Można wybrać najlepszy zraszacz w zależności od potrzeb.

Spadające liście

Niektórzy ludzie nie są świadomi faktu, że liście będą blokować głowicę zraszacza i będzie ona bezużyteczna. Będą w stanie zobaczyć tylko powierzchnię trawy i nie będzie w stanie podlewać korzeni.

Zbyt duża ilość wody

Ilość wody, którą otrzymamy ze zraszacza zależy od wielkości trawnika. Jeśli Twój trawnik jest mały, wtedy dostanie mniej wody z zraszacza. Tak więc, należy sprawdzić wielkość trawnika, a następnie trzeba zrobić plan podlewania.

Wnioski:

Nie zapomnij sprawdzić częstych błędów, które popełniasz. Możesz łatwo uniknąć tych błędów, jeśli będziesz ostrożny.