Styl Industrialny

Narodził się z potrzeby wykorzystania starych fabryk przemysłowych w XX wieku w USA. Dzisiaj synonim minimalizmu, ekskluzywności czy wolności. Zachwyt budzi ogromna przestrzeń, duże odsłonięte okna oraz prostota. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć ten surowy styl.Najważniejsza jest przestrzeń. Powinniśmy tak zaprojektować swoje wnętrze by było jak najmniej podziałów na kuchnie, salon czy sypialnie. Unikajmy zatem ścian. Jednak każdy z nas potrzebuje czasem odrobinę prywatności (czy też występują ściany nośne których nie można ruszyć). W takim przypadku zostawmy je bez tynku, pokażmy z jakiego materiału są zrobione. Czy to z pustaka czy z pięknej czerwonej cegły. Wysoki sufit z nierzadko kiedy odsłoniętą instalacją elektryczną to również nieodzowny element stylu industrialnego.Odsłoń okna. Uwolnij je od różnego rodzaju firan czy zasłon dbając o stały dopływ światła. No ale jak to, powiecie. Co z natarczywym sąsiadem? Zainwestujmy w industrialne rolety. Z drewna bądź z aluminium pomalowanego na ciemny kolor.
Wiadomo ,że odsłonięte okna nie będą gwarantowały nam odpowiedniego oświetlenia. I tutaj na pomoc przychodzą nam lampy. Ale nie byle jakie lampy. Kupmy takie aby przypominały te z fabryk z lat '50. Wielkie metalowe, pomalowane na czarno ze stylowymi oprawkami.W przestrzeni loftowej potrzebujemy takich kolorów które optycznie powiększą nasze mieszkanie. Ściany możemy pokryć czystą bielą czy farbą która będzie przypominała swoim efektem beton. Powinniśmy jednak pamiętać aby delikatnie załamać ten efekt kolorem ciemnej czerwieni. Możemy zdecydować się na podłogę w kolorze drewna czy płytki imitujące rdzę, a przyniesie nam to spektakularny efekt.
W naszym industrialnym wnętrzu drewno nie powinno zagościć tylko na podłodze, powinno wystąpić również w postaci mebli. Świetnym połączeniem dla industrialnego mebla będzie połączenie pomalowanego na ciemny kolor metalu z drewnem. Z takiego połączenia wyjdą na pewno nie tuzinkowe meble. Nie zapominajmy również o meblach które mają za sobą długą historię. W tym przypadku możemy udać się do sklepu z antykami i sami odrestaurować nasz nowo nabyty mebel. Przyniesie nam to wiele satysfakcji. Musimy również pamiętać o rozmiarze naszego mebla. Może się bowiem okazać ,że nasz mebel umieszczony w naszym loftowym mieszkaniu jest zbyt miniaturowy.Tak jak wspominaliśmy na początku tekstu, styl industrialny to przede wszystkim minimalizm. A więc zapytacie co z dodatkami? Sprawa wygląda wręcz banalnie. Im mniej tym lepiej. Jeżeli już chcemy umieścić jakiś dodatek do naszego wnętrza powinniśmy skupić się na rzeczach z wspaniałą historią np. starej maszyny do pisania lub zegara. Również stara drabina może stać się nietuzinkową dekoracją, jednocześnie stając się charakternym wieszakiem. Możemy również użyć kolejnego „tricku” do powiększenia przestrzeni – luster.

© 2019. All Rights Reserved. Designed by Erizo.pl