Sadzenie tuj – jak sadzić gęsto na żywopłot

Dom i wnętrze

Tuje są szeroko stosowane w ogrodzie na żywopłoty, ale jest wiele osób, które nie wiedzą jak gęsto uprawiać tuje na żywopłot. Jeśli jesteś jedną z nich, to jestem tu po to, aby podać Ci kompletne informacje dotyczące procesu sadzenia tuj.

Czym są tuje?

Tuje są małymi drzewami i można je znaleźć w tropikalnych regionach świata. Są dobrze znane z gęstego ulistnienia, atrakcyjnych kwiatów i zapachu. Mogą dorastać do 25 stóp wysokości i są łatwe w uprawie i utrzymaniu. Można je uprawiać we wszystkich rodzajach gleby, z wyjątkiem piaszczystych.

Dlaczego warto sadzić tuje?

Tuje są niezwykle korzystne dla ogrodów, ponieważ zapewniają cień i kwiaty. Liście thuyas są bardzo przydatne do robienia koszyków, wazonów, zasłon i mebli. Owoce drzew mogą być wykorzystywane jako lekarstwo w leczeniu chorób.

Jak sadzić tuje?

Thuyas wymagają światła słonecznego do ich wzrostu, ale jeśli masz możliwość korzystania z lamp lub sztucznego oświetlenia, to lepiej go użyć. Rośliny nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego i może to spowodować uszkodzenie roślin. Dobrą rzeczą jest to, że rośliny mogą być uprawiane w doniczkach.

Musisz wybrać rozmiar garnka w zależności od wielkości drzewa. Donica powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić korzenie i gałęzie drzewa. Wybierz glebę, która jest wolna od metali ciężkich i substancji chemicznych. Upewnij się, że gleba jest bogata i wilgotna.

Posadź tuje w odpowiednim czasie. Najlepszym czasem na sadzenie drzew jest okres od października do marca. Wynika to z faktu, że drzewka zaczną rosnąć zimą.

Jak dbać o rośliny?

Drzewka nie wymagają dużej pielęgnacji, ale należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Rośliny nie będą tolerować promieni słonecznych i może to spowodować uszkodzenie liści. Lepiej jest osłonić rośliny przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Wnioski:

Podsumowując, wyżej wymienione wskazówki z pewnością pomogą Ci w uprawie tuj. Należy odpowiednio dbać o drzewa, a także zapewnić im odpowiednią ilość wody i nawozów.