Paznokcie w stylu domowym: Trendy w dekoracji paznokci do wypróbowania

Dom i wnętrze

Paznokcie w stylu domowym: Trendy w dekoracji paznokci do wypróbowania

Każda z nas uwielbia zadbać o swoją stylizację, w tym również o nasze paznokcie. Nie zawsze jednak mamy czas lub pieniądze na częste wizyty w salonach kosmetycznych. Dlatego coraz częściej decydujemy się na samodzielną stylizację paznokci w domu. Jakie trendy są teraz na topie i jakie wzory możecie samodzielnie wykonać? Oto kilka propozycji dla Was.

Śródtytuł 1: Klasyczne francuskie paznokcie z odrobiną pazura
Jednym z najpopularniejszych stylów zdobienia paznokci nadal są klasyczne francuskie paznokcie. Aby dodać im trochę pazura, możemy zdecydować się na ciekawe połączenia kolorów lub nietypowe wzory. Na przykład, na klasyczne paznokcie można dodać cienką, czarną linię lub malutkie, czerwone kropeczki.

Śródtytuł 2: Ombre paznokcie w pastelowych odcieniach
Ombre to znany trend, który zagościł również na naszych paznokciach. Ciekawym sposobem na wprowadzenie ombre na paznokcie jest użycie pastelowych odcieni. Łączymy ze sobą dwa lub trzy kolory, tworząc ciekawy gradient. Można też poeksperymentować z różnymi teksturami, np. matowa góra i błyszczące końce.

Śródtytuł 3: KONAD – zdobienie paznokci z pomocą stempli
KONAD to japońska technika zdobienia paznokci z użyciem stempli. Jest to bardzo łatwe i szybkie w wykonaniu, a efekt jest niesamowity. Polega na nanieś paznokcie białej bazie i następnie nakładaniu wzorów na nie za pomocą stempli. Wzory mogą być bardzo zróżnicowane – kwiatki, kropki, kratki, a nawet napisy. Ta technika to prawdziwe dzieło sztuki, które przykuje uwagę.

Śródtytuł 4: Cekiny i brokat – błysk na paznokciach
Jeśli chcesz dodać swoim paznokciom trochę blasku i elegancji, warto zdecydować się na zdobienia z użyciem cekinów lub brokatu. Pięknie błyszczące paznokcie świetnie sprawdzą się na wieczorowych wyjściach. Listwę cekinów można położyć na cała powierzchnię paznokcia, w grupkach czy też pojedyncze, błyszczące kuleczki.

Śródtytuł 5: W kwiaty – urocze zdobienie wiosenne paznokci
Wiosna kojarzy się z kwiatami, zieloną trawą i dużą dawką kolorów. To idealny moment na ozdobienie paznokci kwiatowymi motywami. Na przykład możemy wykorzystać pastelowe kolory i nałożyć na paznokcie malutkie kwiatki lub liście. Takie zdobienie dodaje nam uroku, lekkości i zachęca do cieszenia się każdą chwilą.

W tym sezonie stylizacja paznokci to prawdziwa przyjemność. Wystarczy odrobina czasu i pomysłowości, by wykonać w domowym zaciszu piękne i modne zdobienia paznokci. A Wy jakie trendy lubicie najbardziej?